Bilim Atölyesi
  • +90 312 210 18 71
  • bilim@nanobiz.com.tr

MAXI PAKET (4’LÜ) BİYOTEKNOLOJİYİ ÖĞRENİYORUM

STOK KODU : BLA-003-002-04
BARKOD : 8682750295077

Paket İçeriği

  • Nano İlaçlar
  • Hidrojel
  • Sebze ve Meyveden DNA Saflaştırma
  • DNA Çip Teknolojisi

Ürün Fiyatı
380 TL 199 TL KDV Dahil
Adet

Paket dört adet kit içerir. Biyoteknoloji, nanoteknoloji ve DNA yöntemlerini daha iyi anlamanızı sağlayacak deneyler mevcuttur.

1.Nano İlaçlar: Günümüzde nanoteknoloji birçok alanda olduğu gibi ilaç sektöründe de kullanılmaktadır. Polimer kaplı nanoparçacıklar ilaçların vücut içerisine girdikten sonra kontrollü bir şekilde salınmasını mümkün kılmaktadır. Öğrenciler, farklı pigmentler içeren kapsüller oluşturacak ve elde ettikleri kapsüllerin farklı ortamlarda nasıl salınım yaptıklarını inceleyeceklerdir.

2.Hidrojel:Polimerlerin günlük hayatımızdaki yeri çok büyük olup, kıyafetlerimizden, yediğimiz yemeklerin ambalajlarına, araba parçalarından, kullandığımız kozmetik ürünlere kadar geniş kullanım alanları vardır. Bu eğitim kiti çocukların su bazlı bir polimer olan hidrojeli üretmelerini ve kullanım alanlarını öğrenmelerini amaçlamaktadır.

3.Sebze ve Meyveden DNA Saflaştırma: DNA kalıtımda rol alan bir moleküldür. Canlının tüm özelliklerini taşır ve bu bilgilerin sonraki nesillere geçmesini sağlar. Hücre içindeki DNA'nın saflaştırılması birçok moleküler biyoloji çalışmasının ilk adımıdır. Bu eğitim kiti ile çocuklar sebze ve meyvelerden DNA elde ederek genetik mühendisliğinin büyüleyici dünyasına yolculuk yapacaklardır.
4.DNA Çip Teknolojisi: Günümüzde moleküler tekniklerdeki gelişmeler sayesinde DNA dizilimleri kolaylıkla belirlenebilmektedir. DNA çipleri ile birçok gen aynı anda incelenebilmekte ve birbirleri ile olan ilişkileri gözlemlenebilmektedir. Bu deney simülasyonu yeni bir moleküler yöntem olan DNA çip tekniğini öğretmeyi amaçlamaktadır. Bu teknik ile kansere sebep olabilecek genlerin nasıl belirlendiğini üç boyutlu bir kağıt maket yaparak gösterilmektedir.

Özellik Bulunamadı

Durum bulunamadı

Geri iade şartları bulunamadı

Görüşler (0)

Henüz yorum yapılmamış

Yorum bırak

Yorum yapmak için giriş yapmanız gereklidir.
Giriş

İLGİLİ ÜRÜNLER

Tüm ilgili ürünler aşağıdadır