Bilim Atölyesi
  • +90 312 210 18 71
  • bilim@nanobiz.com.tr

Hakkımızda

NANObiz®, bilimsel eğitim alanlarında ürüne yönelik Ar-Ge çalışmaları yürüten, kurulduğu 2006 yılından bu yana ODTÜ Teknokent’te faaliyetlerini sürdüren bir teknoloji şirketidir.

“Çocuklarımızı, geleceğin teknolojileri ile tanıştırıyoruz” sloganıyla yola çıktığımız eğitim çalışmalarımızı BİLİM ATÖLYESİ markası altında sürdürmekteyiz.

Nanobiz Bilim Atölyesi ve STEAM Eğitimi

Geliştirdiğimiz eğitim kit ve materyallerde, uygulamaya yönelik fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi dört önemli disiplinin birbirleriyle entegrasyonunu hedefleyen öğretim sistemi olan STEAM eğitimini esas alıyoruz.

Çocuklarımıza ve gençlerimize, eleştirel düşünme, yaratıcılık, yenilenme, problem çözme, Üretkenlik ve Sorumluluk gibi 21. Yüzyıl becerilerini kazandırmak üzere teorik bilginin yanısıra;

Öğrendiklerinin içeriğini canlandırarak uygulama yapabilecekleri,
Yeni teknolojileri keşfetmesini sağlayacak,
Olaylar arasındaki ilişkiyi daha iyi anlamaları olanağını sunan,
Öğrenme motivasyonunu arttıran eğitim kit ve materyallerimizle

NANObiz BİLİM ATÖLTESİ olarak STEAM eğitiminin önemine inanıyor ve eğitimde sorgulayıcı – yaratıcılığı barındıran yaklaşımları destekliyoruz.

Eğitim Kitleri

BİLİM ATÖLYESİ olarak evde yapılabilecek kadar kolay yönergelere sahip, aynı zamanda okul ortamında gerçekleştirilebilecek derecede detaylı bilgi içeren eğitim kitleri hazırlıyoruz. Kitlerimizin kitapçığında konu ile ilgili teorik bilgiyi eğlenceli bir şekilde anlatıyor, deneyin yapılışını resimlerle detaylı bir şekilde gösteriyor, çocuklarımızın başka hiçbir kaynağa başvurmadan eğlenerek öğrenmelerini amaçlıyoruz. Kit içeriklerini ve kazanımları, konusunda uzman personelimiz ve akademik danışmanlarımızla birlikte geliştiriyoruz.

Özel Programlar

Okullara özel programlar hazırlıyoruz. Hazırladığımız programlarda hem teorik hem de pratik uygulamalar yapıyor, bilim ve teknolojinin ulaşılabilir ve yapılabilir olduğunu, konularında uzman personelimiz ile gösteriyoruz.

Ortak Projeler

Eğitim kurumları ile ortak projeler yazıyor, proje yazılımına yardım ediyor, projelere danışmanlık yapıyoruz.

Laboratuvar ve Atölyeler

Eğitim kurumlarına genetik mühendisliği, biyoteknoloji ve nanoteknoloji gibi günümüzün popüler alanlarında laboratuvar ve atölyeler kuruyoruz.

Personelimiz

Çalışanlarımız yurt içi ve dışında saygın okullarda eğitim almış lisans, yüksek lisans ve doktora seviyesindeki Ar-Ge personelinden oluşmaktadır. Oldukça disiplinler arası bir yapıya sahip olan personel yapımız içerisinde elektronik, biyoteknoloji, mikrobiyoloji, moleküler biyoloji, yazılım geliştirme, endüstriyel tasarım ve gıda mühendisliği konularında uzman personelimiz bulunmaktadır.